Working Equitation

Working Equitation łączy piękno ujeżdżenia, emocje konkurencji szybkościowych, precyzję trial-u i elementy pracy koni ranczerskich.

Sport pierwotnie pojawił się w Portugalii, Hiszpanii, Francji i Włoszech. Na świecie stała się sportem wyczynowym od 1996 roku. Dyscyplina ta od niedawna rozwija się w Polsce i zdobywa coraz większą popularność.

Working Equitation stawia na współpracę pary koń-człowiek i w wyjątkowy sposób łączy umiejętności i techniki jeździeckie opracowane do pracy z bydłem i wykonywania innych prac na ranczo.

Zawody Working Equitation składają się z 4 faz: Ujeżdżenie (Dressage Test), w którym koń i jeździec wykonują obowiązkowe manewry w określonym czasie.  Próba zręczności (Maneability) to próba, w której konie muszą pokonywać przeszkody podobne do tych, które mogą pojawić się podczas jazdy terenowej, takie jak mosty i bramy. Tor przeszkód ma na celu pokazanie współpracy konia z jeźdźcem, oceniany jest tu głównie styl jazdy.  Test szybkości (Speed Test) to próba, w której przeszkody Próby zręcznościowej pokonuje się jak najszybciej.  Test pracy z bydłem (Cow Test) występuje tylko w przypadku zawodów międzynarodowych i jest to konkurencja drużynowa

 

Więcej o WE dowiecie się tutaj: https://workingequitation.pl/ http://www.wawe-official.com/

ZAWODY WORKING EQUITATION

19  – 20 czerwiec 2021

Zapraszamy na zawody Working Equitation w WRTC Furioso.
Szczegóły będziemy publikować sukcesywnie, bliżej terminu wydarzenia.Serdecznie zapraszamy!