Arne Koets

15 – 17 marzec 2024

Arne Koets przyjeżdża do nas po raz drugi! (i nie ostatni!)
Arne jest obecnie uważany za autorytet w dziedzinie Rossfechten (szermierka/fechtunek na koniu) i innych stosowanych form ujeżdżenia klasycznego. W swojej pracy Arne skupia się na harmonijnym rozwoju konia, budując zarówno jego formę fizyczną, jak i odwagę i opanowanie.
Metody szkoleniowe Arne opierają się na wiedzy dawnych mistrzów, takich jak Pluvinel i de la Guèriniere oraz skupiają się na dynamicznym wykorzystaniu dosiadu.
Klinika adresowana jest dla każdego – niezależnie od tego, czy chcesz dowiedzieć się więcej o ujeżdżeniu klasycznym/barokowym, szermierce na koniu, pracy z garrochą lub innych zastosowaniach ujeżdżenia, takich jak np. working equitation. Pasjonujący i energiczny sposób nauczania Arne sprawia, że to szkolenie jest odpowiednie dla każdego jeźdźca
Jeździec biorący udział w klinice uczestniczy w 4 treningach – dwa razy dziennie (rano i po południu) po ok. 75min na sesję. Uczestnicy będą podzieleni na 3 grupy max. 6-osobowe.
Zaczynamy od części teoretycznej w piątek wieczorem – w formie dyskusji / interaktywnej sesji Q&A o tematyce m.in. ujeżdżenia historycznego, szermierki/fechtunku konnego etc.
Program orientacyjny:
Piątek ok 18:00 – część teoretyczna, poznanie oczekiwań treningowych uczestników i podział jeźdźców na pary.
Sobota i niedziela:
Treningi w grupach – min. 4, max. 6 osobowych, rano i po południu, z ok. 1,5h przerwą na obiad w połowie dnia.
Szczegółowy program godzinowy podamy bliżej terminu wydarzenia.
SZKOLENIE W ANGIELSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ
Podczas szkolenia można robić zdjęcia, uprasza się o nienagrywanie filmów w celu publicznego rozpowszechniania (w mediach społecznościowych itp.). Dopuszcza się filmowanie na użytek własny.
Konie prywatne, przyjeżdżające na szkolenie, muszą być zdrowe fizycznie, w odpowiedniej kondycji ciała (w tym kopyt), posiadać ważny paszport z aktualnymi szczepieniami obowiązkowymi (grypa+tężec; HPV mile widziane) i mieć dopasowany sprzęt.
O PROWADZĄCYM
Arne Koets jest znanym na całym świecie ekspertem i instruktorem w zakresie Historycznych Europejskich Sztuk Walki (HEMA) i historycznego ujeżdżenia. Jest jedną z głównych postaci międzynarodowego joustingu, był odpowiedzialny za wydarzenia telewizyjne, jest autorem wielu artykułów w prasie branżowej i organizatorem turniejów. Arne rozpoczął karierę jeździecką w ramach zespołu zajmującego się odtwarzaniem turniei historycznych. Podczas pięcioletniej kariery jeźdźca i kuratora w Fürstliche Hofreitschule w Bückeburgu opanowywał techniki i ruchy Wyższej Szkoły Jazdy, a tajniki profesji poznawał od samego mistrza Wolfganga Krischke.
Arne koncentruje się na bardziej tradycyjnych częściach klasycznego ujeżdżenia; nie poprzestając na opanowaniu ćwiczeń, stara się je zastosować w oryginalnym kontekście. Obejmuje to szermierkę konną, walkę na kopie, strzelanie z łuku, pracę z garrochą i inne formy praktycznej jazdy. Dzięki swojemu zamiłowaniu do historii, Arne ma kilka unikalnych specjalizacji, takich jak jazda w pełnej zbroi płytowej czy posługiwanie się bronią z końskiego grzbietu.
W wolnym czasie Arne uwielbia tańczyć argentyńskie tango, które jest doskonałym sposobem na zrozumienie i poprawę umiejętności jeździeckich.
Zainspirowany starymi mistrzami, takimi jak Pluvinel i De La Guérinière, Arne uczy szczególnego rodzaju jazdy, który nazywa ujeżdżeniem historycznym. Ten dynamiczny styl jazdy jest zorientowany na dosiad i stosowanie lekkiej ręki. Podobnie jak prowadzenie partnera przez kroki tanga, ujeżdżenie historyczne polega na kierowaniu energii w harmonijne ruchy w tańcu konia i jeźdźca.
Poniżej kilka linków do filmów, więcej bez problemu można znaleźć na YouTube lub Facebook.
Rekonstrukcja technik z Fiore de Liberi: https://www.youtube.com/watch?v=fdAR8BUpa6U
Arne i Jason Kingsley: https://www.youtube.com/watch?v=HpiBoYjg_5Q
Przykładowe pojedynki: https://www.youtube.com/watch?v=PAPhqYpfbZ0
Film z jednego z seminariów: https://www.youtube.com/watch?v=MF0SyzIacis
 Pozostałe informacje na temat szkolenia  /informacje organizacyjne, rezerwacje, koszty/ – WRTC Furioso
Serdecznie zapraszamy!!!
Organizator: Furioso, Kadra Kleszcza