Joe Turner

2 maj – 5 maj 2024

Joe Turner zagości w WRTC Furioso po raz kolejny ze szkoleniem „First touch to first ride”
Zapraszamy na 4-dniowe szkolenie praktyczne, obejmujące zagadnienia pracy z młodymi końmi, które poprowadzi Joe Turner. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału wszystkich właścicieli „surowych” koni, którzy chcą od początku budować mądre partnerstwo, pracować nad relacjami i skuteczniej komunikować się ze swoim koniem. Dla osób nie posiadających własnych koni, jest możliwość udziału w klinice z młodymi końmi z WRTC Furioso – prosimy o kontakt w sprawie dostępności koni.
TEMATYKA SZKOLENIA: PRACA Z MŁODYM KONIEM
Zajeżdżanie koni – od pierwszego dotyku do pierwszej jazdy.
Szkolenie przeznaczone dla koni, które nie przyjęły jeszcze jeźdźca. Minimalny wiek koni biorących udział w szkoleniu – 3 lata.
Kurs jest adresowany do ludzi posiadających już pewne doświadczenie w pracy z końmi, chcących samodzielnie zajeździć swojego konia, albo podnieść swoje kwalifikacje do poziomu profesjonalnych trenerów młodych koni.
Dowiemy się, jak uczą się konie i jak komunikować się z końmi w naturalny dla nich sposób, wykorzystując mowę ciała i mechanizmy dynamiki stada.
Będziemy koncentrować się na bezpieczeństwie w pracy z młodym koniem.
Poszerzymy świadomość na temat samych siebie, swoich emocji i swojego ciała, na temat komunikacji niewerbalnej jaką posługujemy się każdego dnia – i jaki to ma wpływ na to, jak “odczytuje” nas koń
Szkolenie jest uniwersalne i może zostać wykorzystane w każdym stylu jeździeckim.
Kiedy w pełni zrozumiemy jak komunikować się z naszymi końmi, przełamiemy wszelkie bariery – osiągniemy wspaniałe rezultaty. Wiedza o tym, co myśli nasz koń, pomoże nam zrozumieć, jakich technik potrzebujemy w treningu i jak dostosować tempo nauczania, aby nie wzbudzić w nim niechęci i nieufności.
PLAN SZKOLENIA:
4-dniowe szkolenie (od czwartku do niedzieli) obejmuje głównie zajęcia praktyczne z końmi – z ziemi, docelowo z siodła, orientacyjne godziny szkolenia 9:00-18:00 z przerwą na obiad.
SZKOLENIE BĘDZIE TŁUMACZONE NA JĘZYK POLSKI
Jako uczestnik z koniem może wziąć udział w szkoleniu osoba pełnoletnia. Dzieci i młodzież zapraszamy w charakterze słuchaczy.
Podczas szkolenia można robić zdjęcia, uprasza się o nienagrywanie filmów w celu publicznego rozpowszechniania (w mediach społecznościowych itp.). Dopuszcza się filmowanie na użytek własny.
Konie prywatne, przyjeżdżające na szkolenie, muszą być zdrowe fizycznie, w odpowiedniej kondycji ciała (w tym kopyt), posiadać ważny paszport z aktualnymi szczepieniami obowiązkowymi (grypa+tężec; HPV mile widziane) i mieć dopasowany sprzęt.
O PROWADZĄCYM – JOE TURNER – międzynarodowy Horseman z Montany USA
Zwycięzca Myśląc o Koniu 2013 – europejskich zawodów ujeżdżania młodych koni metodami naturalnymi, na które polecił go sam Richard Winters. Prowadzi kliniki w USA, Polsce, we Włoszech i Niemczech. W 2015r (wydelegowany przez twórców CD – Eitan i Debbie Beth-Halachmy), wprowadził do polskiego jeździectwa dyscyplinę Cowboy Dressage (Ujeżdżenie Kowbojskie). Jako pierwszy amerykański trener westernowy, z zaproszenia samego dyrektora, poprowadził klinikę oparta na metodach naturalnych w Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim.
Trener trenerów, koński chiropraktyk, członek Evidence Based Horsemanship (Horsemanship oparty na wiedzy naukowej). Podróżując po świecie pracował z tysiącem koni różnych ras, jak sam mówi „Koń ma język uniwersalny”. Trenuje konie i jeźdźców od początkujących do zawodowców, w stylu westernowym jak i klasycznym.
W Stanach Zjednoczonych karierę z końmi rozpoczął ponad dwadzieścia lat temu w Kalifornii. Uczył się od najlepszych: Buck Brannaman, Ray Hunt, Monty Roberts, Chris Cox, Clinton Anderson, Pat Parrelli, Richard Winters, Dr. Robert Miller, Eitan Beth-Halachmy, Jack Brainard, Lester Buckley i wielu innych.
Należał do teamu Light Hands Horsemanship, gdzie został wyróżniony przez czołowego organizatora, twórcy Cowboy Dressage – Eitan’a Beth-Halachmy. Przyjaźni się ze znanym na całym świecie dr Robert’em Miller’em i jego żoną Debby, z którymi dzieli wspólna pasje (poza końmi) – narciarstwo.
W 2008r w Montanie, Joe Turner został menadżerem i czołowym trenerem największego rancha (ponad 300 koni) zajmującego się hodowla koni inochodów rasy Rocky Mountain Horse. Tam wyspecjalizował się w pracy z inochodami, jak i poznał tajniki hodowli koni.
Wierzchem zwiedził niezliczone szlaki górskie takich stanów jak: Kolorado, Kalifornia, Utah, Idaho, Wyoming i Montana. Na swej drodze napotkał pumy, niedźwiedzie, łosie i grzechotniki. Joe kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo – osiągane poprzez budowanie partnerstwa z koniem poprzez zaufanie. Specjalizuje się w pracy z trudnymi końmi, nawiązuje niezwykła wieź z ogierami.
Celem klinik Joe jest stworzenie Chętnego Partnerstwa poprzez Pożądane Przywództwo używając łagodnych technik zakorzenionych w psychologii koni i behawioryzmie stada. Słuchanie koni i uczenie się ich niewerbalnego języka to najlepsza droga na zdobycie ich partnerstwa i szacunku.
Ważnym i wyróżniającym elementem filozofii Joe jest praca nad poczuciem pewności siebie nie tylko jeźdźca, ale i konia – jak to Joe mówi “Nauczę was jeździć z koniem, a nie na koniu”…
http://www.rockymountainhorseman.com/
https://www.facebook.com/RockyMountainHorseman/
Serdecznie zapraszamy!!!
Po wcześniejszym uzgodnieniu można przyjechać wcześniej lub zostać dłużej po szkoleniu i kontynuować pracę w formie indywidualnych treningów z Joe – szczegółowe informacje dla zainteresowanych.

Pozostałe informacje na temat szkolenia  /informacje organizacyjne, rezerwacje, koszty/ – WRTC Furioso

Serdecznie zapraszamy!!!

Organizator: Furioso, Kadra Kleszcza