Vern Sapergia

27 – 28 kwiecień 2024

Po raz pierwszy w WRTC Furioso – Vern Sapergia!
O PROWADZĄCYM:
Pochodzący z Kanady Vernon „Vern” Sapergia, obecnie mieszka w Austrii, gdzie zajmuje sie treningiem koni w ośrodku Pferdehof Hums. W przeszłości jego rodzice prowadzili hodowlę bydła, a konie wykorzystywano do pracy, Sapergia jeździł konno od najmłodszych lat. W wieku dziesięciu lat zaczął trenować konie, początkowo dla sąsiadów i znajomych. Przez kilka lat startował także w rodeo – w dyscyplinach bull riding i team roping. Po tych „szalonych latach” rozpoczął karierę jako profesjonalny trener koni. W zawodach rozgrywanych w Ameryce Północnej zwyciężał w niemal każdej dyscyplinie. Został mistrzem Kanady w reiningu.
Pod koniec lat ’90 przeniósł sie do Europy. Tu trenował na ranczo Rainbow Valley na Węgrzech, a od 2001 roku mieszka i pracuje w okolicach Wiednia. Europejskie osiągniecia Vern’a to miedzy innymi – Champion Europy, Champion Austrian RHA Futurity (2016), wielokrotny Champion Breeders Futurity, Americana Futurity itp.
Na Światowych Igrzyskach Jeździeckich 2010 w Lexington (Kentucky) wraz z córką Shawną Sapergia i Duanem Latimerem zajął drużynowo 5. miejsce. W 2018 roku jako pierwszy zawodnik został wprowadzony do niemieckiej Galerii sław NRHA. Vernon jest wybitnym jeźdźcem i horsemanem. Jego umiejętność zrozumienia koni jest znana i ceniona w jego rodzinnym kraju, Kanadzie, USA i Europie. Jest autorem książki „Step By Step Progressive Horse Training”
Ramowy plan szkolenia obejmuje pracę z siodła (sobota-niedziela), szczegóły do ustalenia na miejscu, na podstawie indywidualnych potrzeb i oczekiwań uczestników. W programie m.in. doskonalenie komunikacji, powodowania koniem, manewrów i elementów technicznych, oraz wszystko to, co mieści sie pod pojęciem „horsemanship” – czyli budowanie relacji, partnerstwa i wzajemnego zaufania, oraz budowanie na tych podstawach bezpiecznych, przyjaznych i skutecznych metod treningowych.
Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich jeźdźców – bez względu na styl w jakim jeździsz, jako że zagadnienia poruszane na szkoleniu są uniwersalne.
SZKOLENIE TŁUMACZONE NA JĘZYK POLSKI
Podczas szkolenia można robić zdjęcia, uprasza się o nienagrywanie filmów w celu publicznego rozpowszechniania (w mediach społecznościowych itp.). Dopuszcza się filmowanie na użytek własny.
Pozostałe informacje na temat szkolenia  /informacje organizacyjne, rezerwacje, koszty/ – WRTC Furioso

Serdecznie zapraszamy!!!

Organizator: Furioso, Kadra Kleszcza