Komunikacja i dosiad

10-12.03.2023

Balans, dosiad, komunikacja

19 – 21 maj 2023

Szkolenie ma na celu poprawę dosiadu, wyczucia jeździeckiego i komunikacji w parze koń-jeździec.
Podczas szkolenia będziemy uczyć się komunikacji i lekkości dosiadu – jak używać coraz subtelniejszych pomocy jeździeckich w trakcie powodowania koniem.
Przy pomocy ćwiczeń z siodła będziemy pracować nad polepszeniem swojego dosiadu i wzmacniać poczucie pewności siebie, stosując lepszą równowagę i właściwą pracę środkiem ciężkości.
Poszerzymy również świadomość swojego ciała, oraz popracujemy nad uważnością na reakcje konia na stosowane pomoce jeździeckie.
O PROWADZĄCYM – ALEKSANDER JARMUŁA:
Prekursor jazdy konnej w stylu western oraz konkurencji Working Equitation i TREC w Polsce.
Mistrz i Mentor dla wszystkich zawodników i miłośników Reiningu. Wielokrotny Mistrz Polski w konkurencjach w stylu western, dwukrotny zwycięzca Pucharu Europy Centralnej w reiningu , finalista Pucharu Świata w Oklahoma City, członek Kadry Narodowej PZJ na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata w latach 2004- 2014 reprezentant Polski na wielu międzynarodowych zawodach w konkurencji Reining.
Założyciel Polskiej Szkoły Jazdy Aleksandra Jarmuły Equus Polonus, propagującej jeździectwo zgodnie z historycznymi przekazami tyczącymi się przygotowania koni polskiej husarii. Na licznych pokazach chorągwi husarskich prezentuje konie wyszkolone wg zasad Polskiej Szkoły Jazdy. W 2016 roku miał honor gościć w Wiedniu na 333 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej na pokazach Husarii na wzgórzu Kalenberg, prowadził jako buńczuczny grupę rekonstruktorów husarii w trakcie defilady stulecia. Członek Polskiej Ligi Husarskiej.
O koniach wie prawie wszystko, kocha je miłością chyba wzajemną, bo nawet te zmęczone ciężkim treningiem nie odstępują go na krok.
Kasztelan Żukowicki – gospodarz WRTC Furioso, trener, sędzia, hodowca, gitarzysta, dusza towarzystwa – krótko mówiąc – człowiek orkiestra 😊
PRZEWIDYWANY PROGRAM SZKOLENIA
19.05.2023 (piątek)
– od 17:00: przyjazd uczestników i koni, zakwaterowanie, kwestie organizacyjne
– 19:00 kolacja i wprowadzenie, poznanie uczestników, podział na grupy, część teoretyczna,
20-21.05.2023 (sobota-niedziela) zajęcia praktyczne na koniach w mniejszych grupach – 3 x 1,5-2h
NOWOŚĆ – po obiedzie w niedzielę wyjazd wszystkich uczestników, sprawdzenie nabytych umiejętności i oficjalne zakończenie szkolenia.
W zależności od pogody, zajęcia będą odbywały się na odkrytej ujeżdżalni lub na hali.
Jako jeździec może wziąć udział w szkoleniu osoba pełnoletnia lub młodzież po ukończeniu 14 r.ż. – obowiązkowy kask! – za pisemną zgoda rodziców.
Konie prywatne, przyjeżdżajace na szkolenie, muszą być zdrowe fizycznie, w odpowiedniej kondycji ciała (w tym kopyt), posiadać ważny paszport z aktualnymi szczepieniami obowiązkowymi (grypa+tężec; HPV mile widziane) i mieć dopasowany sprzęt.

Pozostałe informacje na temat szkolenia  /informacje organizacyjne, rezerwacje, koszty/ – WRTC Furioso

Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Furioso, Kadra Kleszcza