Szkolenia

Aachen2006GenesisNumber Five i Aleksander Jarmuła
śwaidomy dosiad 9-10

Szkolenie western z Aleksandrem Jarmułą

24  – 26 wrzesień 2021

 

Zapraszamy do naszego ośrodka na szkolenie westernowe, w formie otwartej kliniki, z Aleksandrem Jarmułą. Zachęcamy do udziału osoby, dla których będzie to pierwszy kontakt z tym stylem jazdy, jaki i te, które chciałyby doskonalić zdobyte wcześniej umiejętności. Na czas szkolenia udostępnimy uczestnikom nasze konie, można również przyjechać z własnym wierzchowcem. Dobra zabawa gwarantowana bez względu na styl, w jakim jeździsz!

Czytaj dalej

 

Klinika Dosiadu – ŚWIADOMY DOSIAD

9 – 10 październik 2021

Organizatorzy:  Świadomy dosiad, WRTC Furioso – Aleksander Jarmuła i Centrum Szkoleniowe Biomechaniki Jeźdźca i Treningu Uzupełniającego

Klinika dosiadu
,,Od wyczucia do precyzyjnych przejść” – w Stajnia RTC Furioso

To cykl naszych klinik dosiadowych „Od wyczucia do precyzyjnych przejść”! Kolejna odsłona kliniki dosiadu odbędzie się w Stajni WRTC Furioso.
Jak wskazuje tytuł, szkolenie to dedykowane jest dla jeźdźców dążących do doskonalenia dosiadu i poszukujących harmonii z wierzchowcem na każdym etapie wspólnego szkolenia się.
Nauka niezależnego dosiadu to wieloletnia praca, dzięki której koń może poruszać się w sposób swobodny, niezakłócany nieprawidłowym dosiadem jeźdźca. Trzeba pamiętać, że wszelkie asymetrie w ciele jeźdźca mają odzwierciedlenie w postaci pogorszenia symetrii konia. Niedociągnięcia w dosiadzie w każdym z chodów uniemożliwiają parze przeskoczenie pewnego poziomu czy też etapu w rozwoju. U koni często są też przyczyną problemów z grzbietem oraz jakością przejść i płynnością ruchu, natomiast u jeźdźców powodują nieprawidłowe nawyki w pozycji i ustawieniu ciała podczas jazdy. W obu przypadkach skutkują pogorszeniem wzajemnego rozumienia się jeźdźca i konia oraz nadużywaniem ręki w prowadzeniu wierzchowca.

Czytaj dalej

236775473_4857040377696034_7625578853509065309_n
Hippika Varsovia 2001-02 popr
21272263_1544023925660548_7592412727125527199_n

Jeff Sanders – HORSEMANSHIP

22 – 24 październik 2021

 

Uczestnictwo w klinice prowadzonej przez Jeffa, jest jak podróż z koniem na jeździecki uniwersytet. Jeff jest zagorzałym orędownikiem klasycznej tradycji Vaquero, która opiera się na finezji, szacunku i empatii dla konia, oraz na budowaniu solidnych podstaw umożliwiających niesamowitą lekkość i komunikację między koniem a jeźdźcem. Zasady Vaquero są bardziej zbliżone do klasycznego ujeżdżenia niż do nowoczesnego westernu.
Wydarzenie odpowiednie jest dla wszystkich jeźdźców, bez względu na poziom zaawansowania, uprawianą dyscyplinę jeździectwa, styl jazdy czy rasę posiadanego konia.
Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą z budować harmonijne partnerstwo z koniem, doskonalić relacje, dosiad i lekkość stosowanych pomocy.
Ramowy plan szkolenia obejmuje pracę z ziemi i z siodła (sobota-niedziela), szczegóły do ustalenia na miejscu, na podstawie indywidualnych potrzeb i oczekiwań uczestników.
W programie między innymi: elementy tradycyjnej szkoły Vaquero, jazda na bosalu (opcjonalnie), prawidłowa postawa/dosiad.

Czytaj dalej

Jeździectwo – balans, dosiad i komunikacja – Aleksander Jarmuła

12 – 14 listopad 2021

Szkolenie ma na celu poprawę dosiadu, wyczucia jeździeckiego i komunikacji w parze koń-jeździec.
Podczas szkolenia będziemy uczyć się komunikacji i lekkości dosiadu – jak używać coraz subtelniejszych pomocy jeździeckich w trakcie powodowania koniem.
Przy pomocy ćwiczeń z siodła będziemy pracować nad polepszeniem swojego dosiadu i wzmacniać poczucie pewności siebie, stosując lepszą równowagę i właściwą pracę środkiem ciężkości.
Poszerzymy również świadomość swojego ciała, oraz popracujemy nad uważnością na reakcje konia na stosowane pomoce jeździeckie.

Czytaj dalej

Polska Szkoła Jazdy – szkolenie z Aleksandrem Jarmułą

26 – 28 listopad 2021

Zapraszamy na szkolenie jeździeckie prowadzone przez Aleksandra Jarmułę w WRTC Furioso w Starych Żukowicach k. Tarnowa. Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich jeźdźców – nie tylko pasjonatów historii i rekonstruktorów. Na czas szkolenia udostępnimy uczestnikom nasze konie, można również przyjechać z własnym wierzchowcem. Dobra zabawa gwarantowana bez względu na styl, w jakim jeździsz!

Czytaj dalej

Szkolenie western z Aleksandrem Jarmułą

28  – 30 maj 2021

Klinika Dosiadu – ŚWIADOMY DOSIAD

17 – 18 kwiecień 2021

Horsemanship – o co tu chodzi? szkolenie z Aleksandrem Jarmułą

19 – 21 luty 2021