/ by /   Aktualności

Kalendarz jesień/zima 2021

Horsemanship, czy może po naszemu „koniarstwo”, w bardzo szerokim ujęciu rozumiemy jako całość działań i wiedzy związanych z końmi. Jako metody treningowe zgodne z naturą, psychologią i biomechaniką konia. Jako nieustanne dążenie do zwiększania własnej świadomości i do perfekcji w komunikacji z koniem, przez pracę nad lekkością naszego dosiadu, oraz precyzji i skuteczności przekazywanych sygnałów. Jako budowanie relacji z koniem. Jako wszechstronny rozwój jeźdźca, czy też – po staropolsku rzecz nazywając – kawalkatora. Jako poznawanie historii jeździectwa, drążenie nurtujących nas wątpliwości i zadawanie sobie pytań aby dojść do rozwiązania problemu. I takie też podejście prezentują zaproszeni przez nas goście – Horsmen & Horsewomen, czyli Koniarze płci obojga. I to Koniarze przez duże „K” a także Trenerzy przez duże „T”. Różnią się między sobą doświadczeniem, uprawianymi dyscyplinami, historią i „zapleczem” swojego koniarstwa, ale łączy ich jedno – miłość do koni, stawianie dobra konia na pierwszym miejscu i dążenie do ciągłego rozwoju jeździeckiego zarówno własnego, jak i ludzi, których uczą.

 

KALENDARZ SZKOLEŃ I WYDARZEŃ – JESIEŃ/ZIMA 2021

 

SIERPIEŃ
28-29.08.2021 – będziemy na Małopolskim Turnieju Husarskim w ramach „Weekendu z Orężem” na zamku w Nowym Wiśniczu

29.08 – 04.09.2021 – obóz jeździecki dla dorosłych – są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji w linku: https://fb.me/e/GAnDwX5Y

WRZESIEŃ

11-17.09 i 1-3.10.2021 – kurs dla Przodowników Turystyki Jeździeckiej PTTK w stylu western

24-26.09.2021 – szkolenie „Jazda w stylu western” z Alexem Jarmułą. Zapraszamy zarówno jeżdżących klasycznie, chcących spróbować czegoś nowego, jak i jeźdźców westernowych, chcących popracować nad dosiadem, techniką i zaawansowanymi elementami jazdy w stylu western.

PAŹDZIERNIK

9-10.10.2021 – po raz kolejny naszym gościem będzie Świadomy Dosiad i Ewa Mizgała-Pręcikowska, z indywidualnymi treningami dosiadowymi.

23-24.10.2021 – GOŚC SPECJALNY – Jeff Sanders. Jeff jest przedstawicielem szóstego pokolenia kalifornijskiej rodziny o bogatych tradycjach jeździeckich, sięgających 1854 roku. Jeff pozostaje wierny tradycji starych hiszpańskich jeźdźców z Kalifornii i spuściźnie, którą pozostawili po sobie. Tradycja jeździectwa kalifornijskiego Vaquero, jaką reprezentuje, wywodzi się z klasycznych szkół jeździeckich i pól bitewnych Europy. Zrodzone z tradycji jeździectwa militarnego Hiszpanii, umiejętności te zostały przystosowane do pracy ranczerskiej z bydłem w zachodnich Stanach Zjednoczonych.

LISTOPAD

12-14.11.2021 – szkolenie „Balans, dosiad, komunikacja” z Alexem Jarmułą. Dla jeźdźców w każdym stylu – główny nacisk kładziemy na komunikację za pomocą dosiadu – jakie sygnały wysyła jeździec i jak odczytuje to koń? Jak budować relacje i jeździć w harmonii z koniem.

26-28.11.2021 – szkolenie „Polska Szkoła Jazdy” z Alexem Jarmułą. Dla pasjonatów husarii i jeździectwa, oraz dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z jazdą historyczną. Szkolenie zostało przygotowane z wykorzystaniem XVII wiecznych tekstów Krzysztofa Pieniążka czy Krzysztofa Dorohostajskiego, opisujących metody pracy z koniem. Odtworzymy sposoby „szlachetnego koniem powodowania” i układy typowe dla ćwiczeń jazdy polskiej sprzed niemal 400 lat.

GRUDZIEŃ

Bądźcie czujni, bo znów pojawią się vouchery na szkolenia i treningi indywidualne na 2022r. w BARDZO atrakcyjnych cenach. Idealny pomysł na prezent dla koniarza.
… a potem już czekamy na Święta i Nowy Rok (a w 2022 m.in. szkolenie i weryfikacja sędziów TREC, Joe Turner, Acuvet, szkolenie i zawody Polish Cowboy Race, i wiele, wiele innych atrakcji!)

Zapraszamy serdecznie!

 

Szczegóły będą dostępne w zakładce „Wydarzenia” na FB

Na czas szkolenia oferujemy wynajem naszych koni, lub przyjazd z własnym wierzchowcem.

Ze względu na obowiązujące ograniczenia związane z pandemią Covid-19, stosujemy sie do zasad publikowanych tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

W przypadku zaostrzenia obowiązujących przepisów nasze wydarzenia będą dostępne tylko dla osób zaszczepionych.

 

UDOSTĘPNIJ