/ by /   Aktualności

2021 – zawody, szkolenia, goście

PLANY NA NOWY ROK: ZAWODY, SZKOLENIA, GOŚCIE

Mamy jesień, za chwilę przyjdzie zima, ciemno buro i ponuro, wirus szaleje, inflacja też. Jakoś ten 2020 rok niezbyt optymistyczny i w sumie dobrze, że ma się ku końcowi.

Aaaaale!! Mimo czasów ciężkich a niepewnych mamy plan! I jest to bardzo optymistyczny plan szkoleń i innych wydarzeń na pierwszą połowę 2021r. Tak sobie dumaliśmy, co możemy zaoferować gościom i klientom WRTC Furioso w nowym roku i wymyśliśmy wspólny mianownik naszych wszystkich działań – jest nim HORSEMANSHIP

A cóż to takiego? I dlaczego po angielsku? Jak to zgrabnie przetłumaczyć na polski, żeby istota zagadnienia została trafnie oddana?

Horsemanship, czy może po naszemu „koniarstwo”, w bardzo szerokim ujęciu rozumiemy jako całość działań i wiedzy związanych z końmi. Jako metody treningowe zgodne z naturą, psychologią i biomechaniką konia. Jako nieustanne dążenie do zwiększania własnej świadomości i do perfekcji w komunikacji z koniem, przez pracę nad lekkością naszego dosiadu, oraz precyzji i skuteczności przekazywanych sygnałów. Jako budowanie relacji z koniem. Jako wszechstronny rozwój jeźdźca, czy też – po staropolsku rzecz nazywając – kawalkatora. Jako poznawanie historii jeździectwa, drążenie nurtujących nas wątpliwości i zadawanie sobie pytań aby dojść do rozwiązania problemu. I takie też podejście prezentują zaproszeni przez nas goście – Horsmen & Horsewomen, czyli Koniarze płci obojga. I to Koniarze przez duże „K” a także Trenerzy przez duże „T”. Różnią się między sobą doświadczeniem, uprawianymi dyscyplinami, historią i „zapleczem” swojego koniarstwa, ale łączy ich jedno – miłość do koni, stawianie dobra konia na pierwszym miejscu i dążenie do ciągłego rozwoju jeździeckiego zarówno własnego, jak i ludzi, których uczą.

Spójrzcie, co dla was zaplanowaliśmy:

STYCZEŃ

04-17.01.2021 – Ferie. Zapraszamy młodzież, która chciałaby doskonalić swoje umiejętności jeździeckie – również pod kątem przyszłych startów w zawodach westernowych i Working Equitation, jakie będziemy organizować wiosną.

LUTY

19-21.02.2021 – cykl „Horsemanship-owy” rozpoczynamy weekendowym szkoleniem, które poprowadzi Alex Jarmuła.

MARZEC

05-14.03.2021 – kurs dla Przodowników Turystyki Jeździeckiej PTTK w stylu western.

27-28.03.2021 – kurs sędziowski TREC PTTK, połączony z weryfikacją uprawnień sędziowskich.

21.03.2021 – powitanie wiosny i atrakcje-niespodzianki z tym związane. Pony games i konkursy. Zabawa i rywalizacja. Dla młodszych i tych troche starszych. Na pewno dla wszystkich lubiących dobrą zabawę, bez względu na poziom umiejętności jeździeckich i styl jazdy. Szczególnie zapraszamy młodszą część naszych rekreantów i stałych bywalców.

KWIECIEŃ

09-11.04.2021 – szkolenie Working Equitation, które poprowadzi Alex Jarmuła.

17-18.04.2021 – po raz drugi naszym gościem będzie Świadomy Dosiad i Ewa Mizgała-Pręcikowska, z indywidualnymi treningami dosiadowymi.

23-24.04.2021 – Jacek Grobelny poprowadzi dwudniowe zgrupowanie Polish Cowboy Race przygotowujące do startu w zawodach.

25.04.2020 – zawody Polish Cowboy Race.

MAJ

30.04 – 09.05.2021 – z Montany do Małopolski – na dłużej zagości u nas Joe Turner – poprowadzi 2 szkolenia – zajeżdżanie młodych koni i otwartą klinikę jeździecką. Będzie można skorzystać także z indywidualnych treningów i konsultacji z Joe.

21-23.05.2021 – i kolejny Horseman w Furioso – Jeff Sanders i jego otwarta klinika. Polecamy szczególnie fanom tradycyjnej kalifornijskiej szkoły doma vaquera.

28-30.05.2021 – szkolenie westernowe, które poprowadzi Alex Jarmuła.

CZERWIEC

03-06.06.2021 – długi weekend w Furioso. Zapraszamy na mini wakacje i zaczerpnięcie oddechu od codzienności.

12-13.06.2021 – Alfa Horse – Psychologia & Trening Koni Karzyna Ściborowska prowadzi treningi indywidualne. Praca z ziemi i z siodła, rozwiązywanie problemów w komunikacji koń – jeździec, pomoc w zrozumieniu swojego wierzchowca.

19-20.06.2021 – zawody Working Equitation.

… a potem już z górki do wakacji

Szczegóły będą dostępne w zakładce „Wydarzenia” na FB i na naszej stronie internetowej. Maksymalnie w połowie grudnia wrzucimy aktualizację. Bądźcie czujni, bo miejsca mogą rozejść się jak ciepłe bułeczki

Zapraszamy serdecznie!

 

Joe Turner „Turns”/Rocky Mountain Horseman

#JeffSandersCaliforniaVaqueroHorsemanship

Świadomy dosiad

Alfa Horse – Psychologia & Trening Koni

Polish Cowboy Race

Working Equitation Polska

Trec Pttk / Equestrian TREC Organization Poland

#GórskaTurystykaJeździeckaPTTK

UDOSTĘPNIJ