/ by /   Aktualności

W Siodle i na Płótnie – Equus Polonus

 

 W SIODLE I NA PŁÓTNIE  –  EQUUS POLONUS

3-4 czerwiec 2017

gorąco zapraszamy na WERNISAŻ kończący plener malarski oraz SZLACHETNE KONIEM POWODOWANIE – pierwsze w Polsce zawody POLSKIEJ SZKOŁY JAZDY /w oparciu o zasady szkolenia koni wg. K. Dorohostajskiego i K. Pieniążka opracowane przez Aleksandra Jarmułę/ oraz pokazy kunsztu husarii.

W pokazach udział wezmą:

  •  poczet husarii Aleksandra Jarmuły
  •  Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej pod dowództwem Kasztelana Karola Burego i Rotmistrza Macieja Burego,
  •  Tomasz Abramski – szabla,
  •  Rotmistrz Robert Woronowicz i Jakub Czekaj – szabla,
  •  Igłą i Nicią – Trylogia Krawiecka.

 

PROGRAM:
Sobota  3.06.2017
9:00   –   pokaz cięcia szablą z konia – rotm. R. Woronowicz, J. Czekaj
11:00  –   konkursy SZLACHETNE KONIEM POWODOWANIE
»  Koń Polski
»  Jeździec Polski
»  Husarska Wyprawa
17:00 – Wernisaż i wystawa poplenerowa oraz aukcja charytatywna na rzecz Stowarzyszenia Na Rzecz Edukacji Integracyjnej „Jeden Świat”
18:30  –  pokazy rycerskie – pokaz Chorągwi Husarskiej, musztra, szermierka z konia i pieszo, prezentacja strojów z epoki -„Igłą   i Nicią – Trylogia Krawiecka”
20:30  –  grill

Niedziela  4.06. 2017
10:00  –   konkursy SZLACHETNE KONIEM POWODOWANIE
»  Koń Polski
»  Jeździec Polski
»  Husarska Wyprawa
13:00  –  pokazy rycerskie – pokaz Chorągwi Husarskiej, musztra, szermierka z konia i pieszo, prezentacja strojów z epoki -„Igłą   i Nicią – Trylogia Krawiecka”

 

WSZYSTKO CO TUTAJ PODANE, PRZY DOBREJ WOLI KAŻDEMU ŁATWO PRZYJDZIE. ŻYCZĘ WAM, BYŚCIE SIĘ TEGO KU WŁASNEJ POTRZEBIE I CHWALE NASZEJ MIŁEJ OJCZYZNY NAUCZYLI, A POSTĘPOWALI JAK JEJ PRAWYM SYNOM PRZYSTOI BIORĄC WZÓR Z PRZODKÓW I KU OBRONIE JEJ A SŁAWIE NIEŚMIERTELNEJ SŁUŻYLI.
(K. Pieniążek 1607)

 

Zasady Konkursów POLSKIEJ SZKOŁY JAZDY
»  KOŃ POLSKI  –  wymogiem uczestnictwa w konkursie jest strój nawiązujący do polskiego stroju historycznego. Koń może być pokazany w dowolnym chodzie, jednak manewr w wybranym chodzie musi być wykonany bez przejść do innych chodów. Jeździec będzie miał do przejechania schemat zawierający: koła, jazdę na wprost, zatrzymanie i cofanie. Koń może być prowadzony oburącz lub jedną ręką, bez względu na rodzaj kiełzna.

»  JEŹDZIEC POLSKI  –  wymagany jest strój nawiązujący do polskiego stroju historycznego. Jeździec będzie miał do pokonania elementy takie jak: chody boczne nad drągami, jazda wężykiem pomiędzy markerami, cofanie między drągami „L”, przejazd z flagą lub kopią, przejazd przez mostek, koło w korytarzu, slalom, skok przez bal słomy, przeciągnięcie lub przeniesienie przedmiotu.
Jeździec wybiera chód, jednak każdy manewr w całości musi być wykonany w wybranym chodzie.
Koń może być prowadzony dwoma rękami przy kiełźnie wędzidłowym, w przypadku kiełzna munsztukowego – jedną ręką.

»  HUSARSKA WYPRAWA – strój historyczny bojowy (zbroja), prowadzenie konia jedną ręką, przejazd z kopią lub rohatyną. Schemat musi być wykonany w galopie.
W schemacie do wykonania będą: koła w galopie, zmiany nogi po przekątnej, zatrzymania, nawroty, jazda z kopią do pozornika, szarża z kopią, cofanie.

 

Koszt boksu dla konia 50 zł
Startowe bez względu na liczbę konkurencji – 50 zł

Jeźdźców prosimy o zgłaszanie się TYLKO na adres e-mail: furiosowestern@poczta.onet.pl.

Konie muszą posiadać paszporty z adnotacją o ważności szczepień.
Schematy zostaną udostępnione w najbliższych dniach

UDOSTĘPNIJ